Главная Блог Подорож майбутньої мами

Подорож майбутньої мами

vagitna-v-podorozhi

Чи можна вагітній літати? Чи не небезпечно це для майбутньої дитини? Спробуємо розібратися у всіх нюансах та надати відповіді на ці питання.

Лікарі рекомендують задуматися про доцільність авіа перельоту, якщо:

  • Термін вашої вагітності менше 12 і більше 27 тижнів. На ранніх термінах існує підвищена небезпека переривання вагітності. А в третьому триместрі організм вже починає готуватися до пологів, підвищується стомлюваність, з’являється набряклість. Варто також враховувати, що перепади тиску при польоті викликають звуження судин, що може призвести до гіпоксії плода. Ви повинні чітко усвідомлювати, що навіть найсучасніший літак не зможе замінити пологовий будинок.
  • Ви страждаєте аерофобією. Будь-який стрес при вагітності шкідливий – це факт, і ваша паніка може гірше вплинути на дитину, ніж сам переліт. Тим більше що «заспокійливі», які, можливо допомагали вам до вагітності або ускладнення перебігу вагітності.

Якщо ви все ж зважилися летіти, та термін вашої вагітності дорівнює або перевищує 28 тижнів, то перед поїздкою обов’язково відвідайте лікаря, який, переконавшись, що планований переліт не несе ризику ні для вас, ні для майбутнього малюка, випише вам довідку із зазначенням стану здоров’я, терміну вагітності і приблизною датою пологів, яку необхідно буде надати при реєстрації на рейс. Строк дії даної довідки 7 днів з моменту виписки.

Як правило, авіакомпанії забороняють переліт жінкам з терміном вагітності більше 35 тижнів, також не дозволяється подорож мами з новонародженим протягом 7 днів після пологів. При бронюванні туру або авіаквитків вагітній жінці необхідно обов’язково попередити агента про термін вагітності.

Переліт вагітної жінки здійснюється за умови, що перевізник не несе ніякої відповідальності перед пасажиром за несприятливі наслідки, які можуть виникнути під час та внаслідок перельоту.

ВАЖЛИВО

  • Польоти тривалістю більше 4 годин вагітним не рекомендуються:
  • Вагітним жінкам  не можна літати на маленьких літаках (літають на висоті до 3300 м), в яких конструктивно не передбачена герметизація;
  • Не забувайте оформити страховий поліс, та уважно прочитайте, які випадки він покриває;
  • Візьміть із собою дорожню аптечку;
  • При зльоті та  посадці ремінь необхідно пристібати під животом;
  • Щоб забезпечити баланс рідини в організмі, випивайте кожну годину по півлітра рідини.

Отже, радимо ставитися до себе відповідально та подорожувати безпечно!А підібрати відпочинок ви можете онлайн на нашому сайті