Главная Блог Острів Джарилгач

Острів Джарилгач

солнечная херсонщина светлана тревел (14)

Острів Джарилгач недаремно приваблює туристів і любителів екзотики. Простягаючись на 42 км зі сходу на захід він неначе спеціально створений для цікавих подорожей.

Острів-коса Джарилгач, що у перекладі з тюркської мови означає «обпалені дерева», розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі.

o_1eg0ect9npsotb71gbd10n914ce50

Джарилгач багатий на лиманні озера, тут їх близько 200. Він відомий своїми лікувальними грязями та солоними озерами, вода в яких має високий вміст йоду та брому. Навіть повітря тут насичене сполуками цих елементів та озоном. 

Живий світ острова складають олені, лані, муфлони, дикі кабани, зайці земляний та сірий, лисиці, вони можуть переходити на острів по кризі чи по косі.

олени на острове

Серед мешканців моря варто відзначити кам’яну та трав’яну креветки та два десятки видiв крабiв. Часто можна побачити навіть дельфiна бiлобокого, чорноморську афалiну, а також морську свиню. Справжньою цінністю тутешніх вод є осетровi риби – стерлядь та севрюга. А біля прісних водойм можна зустріти болотну черепаху.

джарылгач

Живий світ острова складають олені, лані, муфлони, дикі кабани, зайці земляний та сірий, лисиці, вони можуть переходити на острів по кризі чи по косі. Окрім цього, Джарилгач – місце гніздування перелітних птахів – лебедів, качок, гусей тощо – в зимові сезони їх тут збирається понад 150 тисяч.

Однією з візитних карток острова є старий маяк, якому вже понад 100 років. Встановили його в 1902 р. за проектом одного з учнів Ейфеля. Якщо піднятися нагору, відкриється дивовижної краси панорама на зарослу маслинами піщану косу, що заглиблюється море.

джа

Як дістатись острова?


Щодня від пристані м.Скадовськ на острів Джарилгач відправляються теплоходи та швидкісні катери, можна поїхати на внутрішню сторону острова – косу Глибока, а також на сторону відкритого моря – на Маяк.

маяк джа

Бронюйте тур із Києва Сонячна Херсонщина, якщо бажаєте відвідати острів Джарилгач та інші дива Таврії. Якщо ви вже у Скадовську, обирайте екскурсії зі Скадовська, щоб урізноманітнити свій відпочинок на Чорному морі.